Posłuchaj „Time For Bedlam” Deep Purple

15 grudnia 2016
ok. 1 minuta czytania

Do sieci trafił utwór zatytułowany „Time For Bedlam”. Nagranie wraz tekstówką można sprawdzić tutaj.

Numer promuje album „inFinite”, który ukaże się 7 kwietnia 2017 roku. – Czy tytuł powinien być czytany jako jedno słowo? – zastanawia się wydawca. – Czy to znaczy, że Deep Purple myślą, że muzyka jest na zawsze, czy zamykają cykl rozpoczęty przez „In Rock”, mówiąc nam, że wszystko musi się kiedyś skończyć? Pytania pozostają na razie bez odpowiedzi.

Podczas nagrywania płyty powstał dokument. Fani będą mogli zobaczyć współpracę zespołu i producenta Boba Ezrina (m.in. Pink Floyd, Kiss, Alice Cooper, Peter Gabriel). Film będzie dodatkiem do niektórych edycji płyty i będzie pokazywany przed premierą na całym świecie. Również przed premierą płyty, 3 lutego 2017 roku, do sklepów trafi limitowana EP-ka, z utworami, które nie zmieściły się na longplayu oraz z wcześniej niepublikowanymi kompozycjami.

W ramach promocji dzieła, a jednocześnie pożegnalnej trasy „Long Goodbye”, hardrockowa legenda przyjedzie do Polski i 23 maja zagra w łódzkiej Atlas Arenie a dzień później w katowickim Spodku.

Zespół został uhonorowany miejscem w Rock n Roll Hall of Fame, a ich albumy „In Rock”, „Machine Head” i „Made In Japan” sprawiły, że bilety na koncerty rozchodziły się jak ciepłe bułeczki. Wśród najważniejszych utworów bandu znajdują się „Smoke on the Water”, „Child In Time” czy „Perfect Strangers”.