Posłuchaj utworu „Gardenia” Iggy’ego Popa i Josha Homme’a

22 stycznia 2016
ok. 1 minuta czytania

Lider Queen Of The Stone Age, Josh Homme i ojciec chrzestny punk rocka, Iggy Pop wykonali w programie „The Late Show With Stephen Colbert” kompozycję „Gardenia”. Piosenki można posłuchać pod tym adresem.

„Gardenia” zapowiada album zatytułowany „Post Pop Depression”. Jego premiera wyznaczona została na marzec 2016 roku. Materiał ma się składać z dziewięciu piosenek.

W nagraniach wziął udział gitarzysta i klawiszowiec Queen Of The Stone Age, Dean Fertita, a także bębniarz Arctic Monkeys, Matt Helders. Na koncertach, bo takowe są planowane, na scenie pojawią się także znany z Queen Of The Stone Age gitarzysta Troy Van Leeuwen oraz również grający na gitarze Matt Sweeney z grupy Chavez.

Jak wyznał Homme w rozmowie z „New York Timesem”, wszystko zaczęło się od SMS-a od Popa. – Iggy napisał: „Słuchaj, byłoby super, gdybyśmy się spotkali i coś razem napisali” – zdradził Josh kulisy współpracy.

Ostatnia studyjna płyta Iggy’ego Popa to „Apres” z 2012 roku. Rok później ukazał się album „…Like Clockwork”, będący ostatnią studyjną pozycją w dorobku Queens Of The Stone Age.