Posłuchajcie Romantic Fellas

22 czerwca 2017
ok. 2 minut czytania

– Cieszymy się, bo został nagrany w całkowicie analogowy sposób i zamknęliśmy się w jedynie siedmiu ścieżkach – mówią muzycy o singlu. – Stanowi klamrę całego albumu i pozostawia słuchacza z gorzką refleksją: robotyczne i chłodne brzmienie wokodera mówi, że my sami jesteśmy winni wszystkich nieszczęść, które nas spotykają; z kolei francuski monolog w ostatniej minucie piosenki jednoznacznie stwierdza, że miłosne porady zawarte na całej płycie – po prostu nie działają. Warto więc zastanowić się przez chwilę i znaleźć własny przepis na szczęście.

Reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, scenografia to dzieło Jagny Firek (Moving Movies). Z efektem można zapoznać się tutaj.

Utwór zamyka debiutancką płytę zespołu „How To Be Romantic”, która właśnie trafia do sprzedaży.

Zespół Romantic Fellas powstał w 2015 roku z inicjatywy Ignacego Matuszewskiego, krakowskiego producenta, pianisty i kompozytora. Jego pasja do analogowych syntezatorów i notoryczne zbieractwo sprzętów zdefiniowało brzmienie Romantic Fellas, nadając kompozycjom niepowtarzalny, lekko sarkastyczny charakter. Głosem zespołu został Kuba Bugała, krakowski wokalista, songwriter, który pokazał się fanom – przyzwyczajonym do jego autorskiego Further Away – z kompletnie innej strony. Do Kuby i Ignacego dołączyli Jacek Długosz – gitarzysta, znany ze współpracy z Adrianem Utleyem, Beatą Banasik czy Agathą; Justyn Małodobry – basista, producent, założyciel Lennox Row, członek Stanisław Słowiński Quartet, Gadabit czy Patrick The Pan; oraz Michał Pamuła – perkusista, członek Balkanscream, TAU czy Soflow.