Post Malone w czołgu, a obok niego Ty Dolla $ign

23 marca 2018
ok. 2 minut czytania

Nagranie jest następcą pokrytego potrójną platyną przeboju „Rockstar” z udziałem 21 Savage. Jest to kolejny numer promujący nadchodzącą, drugą długogrającą płytę Post Malone’a, „Beerbongs & Bentleys”. Nad brzmieniem piosenki, której można posłuchć poniżej, czuwali Louis Bell i Post Malone.

Post Malone to muzyk, który bez wahania miesza gatunki, tworząc własne unikatowe brzmienie, równie odurzające co świeże. Udowodnił to swym debiutanckim albumem „Stoney” (2016), który w USA zdobył status podwójnej platyny. Post Malone pokazał, że potrafi upichcić muzyczny sos na miarę XXI wieku. Longplay „Stoney” dotarł na 1. miejsce zestawienia iTunes Overall Top Albums Chart i znalazł się w top 10 notowania Billboard Top 200.

W ciągu kilku miesięcy debiut osiągnął 4 miliardy odsłuchów na całym świecie, co zapewniło Teksańczykowi ważne miejsce na alternatywnej hiphopowej scenie XXI wieku. Sukces pomogły osiągnąć pochodzące z płyty „Stoney” przeboje w tym przełomowe „White Iverson” (5-krotna platyna), jego pierwszy singel w zestawieniu Hot 100, czyli „Congratulations” z Quavo z tria Migos (6-krotna platyna), a także „Go Flex” (podwójna platyna), „Too Young” (platyna), „I Fall Apart” (platyna) oraz „Déjà vu” z Justinem Bieberem (platyna).

Ponadto raper z Dallas może poszczycić się najdłuższą wspinaczką na szczyt listy R&B/Hip-Hop Albums Chart – „Stoney” dopiero w 51. tygodniu od premiery znalazł się na najwyższej pozycji notowania, pobijając rekord z 1989 roku. Warto też dodać, że „Stoney” doatarł na 3. miejscu zestawienia najchętniej streamowanych albumów 2017 roku.