Postrzelony basista Meat Puppets

29 grudnia 2003
ok. 1 minuta czytania

Do incydentu doszło w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na parkingu przed urzędem pocztowym w Phoenix. Kirkwood awanturował się z pewną kobietą o miejsce dla samochodu. Gdy ta w końcu zaparkowała swoje auto, poszła na pocztę i tam poskarżyła się ochroniarzowi na zachowanie muzyka. Gdy odpowiedzialny za bezpieczeństwo urzędu mężczyzna próbował porozmawiać z Kirkwoodem, ten uderzył go pałką w głowę. Ochroniarz wyciągnął wówczas pistolet i strzelił artyście w podbrzusze. Jak się później okazało, po raz pierwszy w życiu użył broni przeciwko człowiekowi. Kirkwooda od razu przewieziono do szpitala. Lekarze z Good Samaritan Medical Center stan pacjenta ocenili na ciężki.

Cris Kirkwood wraz ze swoim bratem Curtem stworzyli zespół Meat Puppets w 1980 roku. Twórczość tej kapeli była jedną z inspiracji dla członków grupy Nirvana. Na jej albumie „MTV Unplugged In New York” z 1994 roku znalazły się przeróbki trzech kompozycji Meat Puppets: „Plateau”, „Oh, Me” oraz „Lake of Fire”.

Kirkwood od kilku lat walczył z uzależnieniem od narkotyków. W 1998 roku jego żona Michelle zmarła po ich przedawkowaniu. Nie brał udziału w nagrywaniu ostatniej płyty Meat Puppets, „Golden Lies” z września 2000 roku, ale nadal jest pełnoprawnym członkiem bandu.