Powerwolf prezentują „Kiss Of The Cobra King”

4 listopada 2019
ok. 2 minut czytania

Utwór „Kiss Of The Cobra King” w oryginalnej wersji znalazł się na albumie „Return in Bloodred” z 2005 roku. Powerwolf wystąpią już 22 listopada w gdańskim B90, 24 listopada we wrocławskim klubie A2 oraz 25 listopada w krakowskim klubie Studio. W roli supportu zaprezentuje się zespół Gloryhammer.

Roku 2018 powermetalowcy z niemieckiego Powerwolf zapewne nie zapomną do końca życia. Ich siódmy album studyjny „The Sacrament Of Sin” zdobył szczyt niemieckiego notowania albumów, niemiecki „Metal Hammer” uznał go płytą roku, a promując ten materiał kwintet z Saarbrücken zagrał szereg wyprzedanych koncertów. Jeden z nich odbył się w stołecznej Proximie.

Sukces oczywiście nie był przypadkiem i Wiki z Niemiec w pocie czoła pracowały na niego od 2003 roku. Od powstania do dziś karty w zespole rozdają bracia, basista Charles i gitarzysta Matthew, Greywolf (eks-Flowing Tears) oraz Falk Maria Schlegel. Power metal Powerwolfa ma odczyn nie tylko pompatyczny, epicki, lecz również gotycki. Muzyka niemieckiej formacji to również uczta dla tych, którzy cenią sobie wysokie umiejętności techniczne muzyków. Poza tym oni kochają to, co robią i to czuć w każdej piosence, jaką nagrali.

Na promocyjnych zdjęciach wyglądają tak, jakby zaraz mieli wziąć udział w castingu do kolejnej części „Strażników galaktyki” albo innego filmu o superbohaterach. I faktycznie tematyka science fiction i fantasy jest muzykom szkockiego Gloryhammer bardzo bliska. Tekstowo podróżują w czasie po przestrzeniach międzygalaktycznych i opisują to, co kiedyś być może tam się stanie oraz rozmaite stwory błąkające się w kosmosie.

Zespół działa od 2010 roku, a powstał z inicjatywy Christophera Bowesa, wokalisty i klawiszowca Alestorm, któremu potrzebna była odskocznia od pirackich klimatów. To, co gra określić można jako symfoniczny, epicki power metal, pełen orkiestracji, chóralnych partii, pięknych melodii, gitarowo-klawiszowych popisów, wysokich wokali. Warto zaznaczyć, że wydany w maju 2019 roku album „Legends From Beyond The Galactic Terrorvortex” dotarł na niemieckiej liście do wysokiej szóstej pozycji.

Bilety na koncerty dostępne są na sklep.knockoutprod.net oraz tickets.b90.pl.