Powiększa się obsada filmu „Midnight Rider”

9 lutego 2014
ok. 2 minut czytania

Za kamerą projektu staje Randall Miller. Reżyser nakręci film na podstawie scenariusza, który napisał z Jodym Savinem (panowie wcześniej pracowali przy obrazie „CBGB”). Podstawą będzie pamiętnik Gregga Allmana, „My Cross to Bear”, a obraz przedstawi dwie historie opowiedziane równocześnie. Pierwsza skoncentruje się na młodych latach Allmana, druga – na dziejach współczesnych. Młodego Allmana zagra frontman The All-American Rejects, Tyson Ritter, a dojrzałego – William Hurt.

Gregg Allman jest znany przede wszystkim z southernrockowej grupy The Allman Brothers Band, która największe triumfy święciła w latach 70. Artysta prowadził bardzo bujne życie – był żonaty sześciokrotnie (m.in. z Cher), spędził także lata na odwykach z powodu uzależnienia od narkotyków. Zarówno Allman, jak i jego menedżer Michael Lehman zaangażowani są w realizację biografii.

W obsadzie oprócz Rittera i Hurta znalazł się już również Wyatt Russell, który wcieli się w brata Allmana, Duane’a. Eliza Dushku zagra dziewczynę z małego miasteczka z Południa, która zainspirowała Allmana do napisania piosenki „Whipping Post”. Bradley Whitford wcieli się w obecnego menadżera Allmana, Michaela Lehmana. Natomiast Joel David Moore sportretuje menadżera Billa McEuena, który odkrył braci i sprowadził ich do Los Angeles.

Zdjęcia ruszają 24 lutego i będą kręcone w Savannah.

Dushku ostatnio grała w serialu „Hulk and the Agents of S.M.A.S.H.”, a Whitford w sitcomie „Trophy Wife”. Moore znany jest natomiast z „Kości”.