Powstanie biografia charyzmatycznego wokalisty Bad Brains

25 października 2016
ok. 1 minuta czytania

Liczący sobie 60 lat H.R. to jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na scenie alternatywnej. Swoim wokalem, a także zachowaniem scenicznym, zainspirował kilka generacji twórców. W książce pod tytułem „Finding Joseph I: An Oral History Of H.R. From Bad Brains”, napisanej przez Howiego Abramsa i Jamesa Lathosa, o urodzonym w Londynie artyście wypowiedzą się między innymi Ian MacKaye (Minor Threat/Fugazi), Duff McKagan (Guns N’Roses), członkowie Deftones, The Roots i wielu innych.

Biografia ukaże się 17 stycznia 2017 roku nakładem wydawnictwa Lesser Gods. Znajdą się w niej również wywiady z członkami Bad Brains, a także wiele historii z życia H.R.

Książka jest uzupełnieniem filmu dokumentalnego o wokaliście Bad Brains, „Finding Joseph I”, w reżyserii Jamesa Lathosa. Obraz będzie mieć premierę 10 listopada 2016 roku w Londynie.

Przypomnijmy, że Bad Brains są wśród nominowanych do Rock & Roll Hall Of Fame. W grudniu dowiemy się, którzy artyści trafią do salonu sławy. Ceremonia wprowadzenia odbędzie się w kwietniu 2017 roku w Nowym Jorku.

Ostatnia płyta legendy hard core’a i hardcore punka to „Into The Future” z 2012 roku.