Powstanie film o Chrisie Cornellu

24 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Oparty na faktach film skupi się na ostatnich dniach rockmana. W roli wokalisty Soundgarden i Audioslave wystąpi John Holiday (\”Spacer po linie\”).

Produkcją zajmą się firmy AmeriFilms LLC i Road Rage Films, a zdjęcia odbywać będą się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Pod tym adresem znajduje się oficjalna strona filmu.

Chris Cornell powiesił się w hotelowej łazience w Detroit. Zmarł 17 maja 2017 roku w wieku 52 lat. Rockman we wcześniejszych latach zmagał się z depresją, a także uzależnieniem od narkotyków i alkoholu.

Wokalista dał się poznać za sprawą działalności w zespole Soundgarden, będącym czołowym przedstawicielem grunge\’u. Grupa wydała jeden z najważniejszych rockowych albumów lat 90., \”Superunknown\” (1994).

Cornell z powodzeniem prowadził też karierę solową. We wrześniu 2015 roku ukazała się jego ostatnia samodzielna płyta, \”Higher Truth\”. Ponadto śpiewał w supergrupach Temple of the Dog i Audioslave.

Amerykanin nagrał piosenki do filmów \”Casino Royale\” (\”You Know My Name\”), \”Kaznodzieja z karabinem\” (\”Nearly Forgot My Broken Heart\”), \”13 godzin: Tajna misja w Benghazi\” (\”Til the Sun Comes Back Around\”) i \”Przyrzeczenie\” (\”The Promise\”).