Powstanie film o jedynej w swoim rodzaju płycie Wu-Tang Clanu

26 sierpnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Oparty na faktach obraz przybliży historię albumu \”Once Upon A Time In Shaolin\”, który ukazał się w 2015 roku w tylko jednej fizycznej kopii. Na krążku gościnnie pojawili się się Redman, piłkarze FC Barcelony oraz Cher. Jedyny istniejący egzemplarz płyty kupił Martin Shkreli.

Produkcją filmu dla Netfliksa zajmie się prawdopodobnie członek Wu-Tang Clanu, RZA razem z firmą Plan B należącą do Brada Pitta. Ian Edleman napisał scenariusz.

Martin Shkreli, nabywca \”Once Upon A Time In Shaolin\”, stał się jedną z najbardziej znienawidzonych postaci w Ameryce po tym, jak nabył prawa do jednego z leków i podniósł jego cenę z 13,5 do 750 dolarów. W grudniu 2015 r. został aresztowany i oskarżony o oszukiwanie w latach 2009–2012 inwestorów funduszu hedgingowego MSMB i kradzież aktywów z założonej przez siebie w 2011 roku firmy biofarmaceutycznej Retrophin Inc. w celu spłacania inwestorów MSMB. Kiedy został skazany za oszustwa, sąd federalny przejął jego aktywa o wartości przekraczającej 7 milionów dolarów, w tym album \”Once Upon a Time in Shaolin\”.