Pożegnalne koncerty Żywiołaka

22 października 2013
ok. 1 minuta czytania

Robert Jaworski pod nazwą Żywiołak, planuje zrealizować nowy – nawiązujący do pierwszych produkcji materiał pod tytułem „Obyczaje śmiertelne”. Robert Wasilewski wraz z Maćkiem i Kariną tworzy nowy projekt pod nazwą Warszał. A Monika będzie się realizować jako Nina Nu i koncertować z płytą „Szepty”.

Żywiołak powstawał od początku 2005 roku, najpierw jako duet dwóch muzyków – Roberta Jaworskiego – grającego wcześniej w zespołach Ich troLe czy Kapela ze Wsi Warszawa, oraz Roberta Wasilewskiego – współzałożyciela i gitarzysty zespołu Open Folk. Skład poszerzyły wkrótce wokalistki Anna Piotrowska z zespołu Goście z Nizin i Izabela Byra z zespołu Detonacja (zastąpione w 2011 roku przez Monikę Wierzbicką i Karinę Kumorek) oraz specjalista od etnicznych instrumentów perkusyjnych, Maciej Łabudzki (zastąpiony potem przez Macieja Dymka).
Formacja zrealizowała trzy albumy „Nowa Ex-Tradycja” (2008), „Nowa Mix-Tradycja” (2010) oraz „Globalna wiocha” (2011).

– Czasami dzieje się tak, że ludzkie drogi pomimo wspólnej pasji i dążenia do wspólnego celu rozchodzą się – komentują obecną, pożegnalną trasę muzycy. – Tak stało się w naszym przypadku. W związku z tym zawiadamiamy, że jesienią zespół Żywiołak zagra pożegnalną trasę koncertową.

Oto harmonogram pożegnalnej trasy:
23 października – Poznań, Blue Note
24 października – Łódź, Łódź Kaliska
20 listopada – Wrocław, Łykend
21 listopada – Warszawa, Hydrozagadka
24 listopada – Sopot, Sfinks