Poznaj królową Rosalie.

14 grudnia 2017
ok. 2 minut czytania

Po intrygującym pierwszy singlu w kooperacji z wrocławskim producentem Suwalem, przyszedł czas na bardziej soulową odsłonę artystycznej wizji Rosalie. \”Królowa\” to efekt współpracy z niezwykle uzdolnionym muzykiem i producentem Moo Latte. Tekst utworu jest dziełem Rasa z zespołu Rasmentalism.

Piosence towarzyszy utrzymany w klimacie lo-fi obrazek, który został przygotowany przez duet fotografów Pancewicz/Wysmyk. Wideo można obejrzeć poniżej.

\”Królowa\” zapowiada album \”Flashback\”, który ukaże się 19 stycznia.

1. U.N.D.E.R.S.T.A.N.D.
2. Spokojnie
3. Holding Back
4. TheOne
5. Home
6. Po co?
7. Królowa
8. About Us
9. A pamiętasz?
10. Ocean
11. The Killing
12. Enuff

Rosalie. zwróciła na siebie uwagę odważnym flirtem współczesnej muzyki elektronicznej z zamiłowaniem do oldschoolowego R&B i hip-hopu. W swojej twórczości odwołania do kultury lat 90. zmieszała z nowymi muzycznymi trendami, w których poszukiwaniu pomagali jej tacy producenci jak Jordah, Mentalcut czy Lux Familiar.

Pod koniec 2016 roku opublikowała debiutancką EP-kę \”Enuff\”. Materiał wydany pierwotnie tylko w digitalu, zyskał tak dobre recenzję, że wzbogacony o bonus track i dwa remiksy został wydany w limitowanym nakładzie 500 sztuk przy współpracy z labelem Alkopoligamia.com. Premierze fizycznego wydania towarzyszył klip do utworu \”Pozwól\”, który do dziś na YouTube obejrzało prawie pół miliona słuchaczy. To m.in. dzięki niemu w ciągu ostatnich miesięcy Rosalie. zagrała blisko 40 koncertów w całej Polsce (występy chociażby na Orange Warsaw Festival czy Up To Date).