Poznaj nową piosenkę Batmana i Supermana

8 lutego 2016
ok. 2 minut czytania

Numer nosi tytuł „Men Are Still Good (The Batman Suite)”. Półtoraminutowego zwiastuna można posłuchać na SoundCloud.

Junkie XL został zaangażowany razem z Hansem Zimmerem, by przygotować soundtrack do superprodukcji. Płyta z muzyką ukaże się 18 marca.

Oto tracklista:
„Beautiful Lie”
„Their War Here”
„The Red Capes Are Coming”
„Day Of The Dead”
„Must There Be A Superman?”
„New Rules”
„Do You Bleed?”
„Problems Up Here”
„Black and Blue”
„Tuesday”
„Is She With You?”
„This Is My World”
„Men Are Still Good” (The Batman Suite)
„Blood Of My Blood” (Bonus Track) (deluxe)
„Vigilante” (Bonus Track) (deluxe)
„May I Help You, Mr. Wayne?” (Bonus Track) (deluxe)
„They Were Hunters” (Bonus Track) (deluxe)
„Fight Night” (Bonus Track) (deluxe)

Laureat Oscara Hans Zimmer miał już okazję tworzyć i dla Supermana („Człowiek ze stali”), i dla Batmana („Mroczny rycerz” i pozostałe dwa obrazy o Człowieku nietoperzu Christophera Nolana). Ponadto ma na koncie muzykę do takich dzieł jak „Incepcja”, „Król lew”, „Gladiator” czy „Interstellar”.

Tom Holkenborg, jak naprawdę nazywa się Junkie XL, wydał sześć płyt, z których ostatnia to „Synthesized” z listopada 2012 roku. Pracował też przy soundtrackach do filmów „300: Początek imperium” i „Niezgodna”, jak również z Zimmerem przy „Incepcji” czy hicie „Mroczny Rycerz powstaje”.

Dzieło przedstawia losy Clarka Kenta (Henry Cavill), który pracuje nadal w „Daily Planet” z Lois Lane (Amy Adams) i Perrym White’em (Laurence Fishburne). Jako dziennikarz udaje się do Gotham, gdzie poznaje m.in. Leksa Luthora (Jesse Eisenberg). W produkcji dojdzie do konfrontacji Supermana z Batmanem (Ben Affleck). Przez historię przewiną się również Wonder Woman (Gal Gadot), Flash (Ezra Miller) i Aquaman (Jason Momoa).

W obsadzie znaleźli się również Holly Hunter, Callan Mulvey, Scoot McNairy, Jena Malone, Diane Lane, Tao Okamoto i Lauren Cohan. Scenariusz napisał Chris Terrio na podstawie szkicu Davida S. Goyera. Za kamerą stanął Zack Snyder.

Do kin „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” trafi 25 marca 2016 roku.