Poznamy nieznane życie Whitney Houston

16 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

– Musiała być kimś innym, musiała grać Whitney. To było niebywale trudne. Bardzo wcześnie straciła kontrolę nad swoim życiem – mówi o bohaterce swojego filmu Broomfield.

W produkcji dokumentu wykorzystano niepublikowane wcześniej materiały koncertowe. Film Broomfielda bada temat romansu artystki z jej asystentką oraz przedstawia kulisy małżeństwa z Bobbym Brownem.

Rodzina Whitney nie była zaangażowana w prace nad dokumentem.

Premierę „Whitney: Can I Be Me” zaplanowano w Wielkiej Brytanii na 16 czerwca.

Whitney Houston zmarła 11 lutego 2012 roku. Jej ostatnie, aktorskie i muzyczne dokonaniem to film „Sparkle” i towarzyszący mu soundtrack. W latach 80. Houston była pierwszą afroamerykańską artystką, która regularnie pojawiała się w stacji MTV. Jej pierwszy longplay stał się najlepiej sprzedającym się albumem debiutanckim solowej artystki w historii. Wokalistka była też pierwszą kobietą, która zadebiutowała na pierwszym miejscu na liście Billboard 200 i jej kolejnych siedem singli pojawiło się na 1. miejscu na liście Billboard Hot 100. Podczas ponad 25-letniej kariery jej albumy i single rozeszły się w nakładzie przekraczającym 170 milionów egzemplarzy.