Premiera „In The Heights” rok później

21 kwietnia 2020
ok. 1 minuta czytania

Musical miał wejść do kin 26 czerwca 2020 roku.

– Nagrywaliśmy muzykę, kiedy to wszystko się wydarzyło – mówi jakiś czas temu Lin-Manuel Miranda odnosząc się do rozprzestrzeniania się koronawirusa. – Jest jeszcze wiele do zrobienia, więc teraz nie wiem czy uda nam się dokończyć w odpowiednim czasie.

Wytwórnia Warner Bros. podjęła decyzję o przesunięciu premiery na 18 czerwca 2021 roku.

Lin-Manuel Miranda to teraz najbardziej gorące nazwisko na scenie musicalowej. Nic dziwnego, że wytwórnia Warner Bros. zapłaciła aż 50 milionów dolarów za prawa do ekranizacji jego musicalu „In The Heights”. Współautorką spektaklu jest Quiara Alegría Hudes. „In The Heights” rozgrywa się w dzielnicy Washington Heights w Nowym Jorku.

W musicalu grają Anthony Ramos, Corey Hawkins, Jimmy Smits, Olga Merediz, Gregory Diaz, Leslie Grace oraz Melissa Barrera.

Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Jon M. Chu, który ostatnio zrealizował komedię „Bajecznie bogaci Azjaci”. Quiara Alegría Hudes napisała scenariusz.

Musical „In The Heights” zadebiutował w 2000 roku, jeszcze gdy Lin-Manuel Miranda był studentem. Od tego czasu wystawiany był w kilkunastu miastach na całym świecie. Poza Nowym Jorkiem spektakl pokazywano w Tokio, Buenos Aires, Londynie czy Melbourne.