Premiera singla Carnival Youth. Łotysze wystąpią na OFF Camera w Krakowie

16 marca 2018
ok. 2 minut czytania

Singel stanowi przejście pomiędzy ostatnim albumem Carnival Youth, wydanym w ich ojczystym języku, a nadchodzącym nowym materiałem do kolejnej płyty, na której znów usłyszymy wyłącznie angielskie utwory.

– „Love Is the Answer” zawdzięcza swój tytuł naszej podświadomości, kiedy to podczas wymyślania melodii wokalu powychodziły z nas różne mamroty i pozorne głupstwa – wyjaśnia Emils Kaupers, który tym razem przejął główne wokale. – Z początku było to po prostu zabawne, ale po chwili zdecydowaliśmy się podjąć wyzwanie i potraktować je poważnie – no i stało się. Przerodziło się to w istną radość odkrywania towarzyszącą naszym poszukiwaniom i lekkim eksperymentowaniom, np. z chórem trąbek.

Wkrótce pojawi się teledysk kręcony w nadmorskim miasteczku Liepaja. Tę muzyczno-wizualną ucztę dopełni europejska trasa koncertowa, na mapie której znajduje się też Polska. Grupa zagra 2 maja na OFF Scenie, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Netia Off Camera. Klubem festiwalowym po raz kolejny będzie ZetPeTe.

Piosenki „Love Is the Answer” można posłuchać poniżej.

To łotewskie indie rockowe trio uznane zostało za jedno z najlepszych i najbardziej obiecujących zespołów nie tylko na Łotwie, ale w całym regionie bałtyckim, o czym świadczy nagroda The European Border Breakers na Eurosonic 2016. Brzmienie Carnival Youth można zdefiniować jako mieszanka barwnych melodii z rockową energią – zarówno w przypadku lekkich melodyjnych kawałków, jak również tanecznych hitów. Od założenia formacji w 2012 roku zespół wydał 4 krążki: EPkę „Never Have Enough” oraz albumy studyjne: „No Clouds Allowed”, „Propeller” i „Vienā vilcienā”.