Premierowe koncerty Reni Jusis

16 marca 2016
ok. 2 minut czytania

15 kwietnia ukaże się nowa płyta artystki \”Bang!\”. Materiał jest efektem współpracy z trójmiejski producentem tworzącym pod pseudonimem Stendek. Gościnnie pojawiają się też M.Bunio.S (Dick4Dick) oraz Kuba Karaś (The Dumplings).

Echa świeżych nurtów muzyki elektronicznej mieszają się tu z ambientową przestrzenią i poszarpanym, trapowym pulsem, a tu i ówdzie dyskretnie rezonują brzmienia spod znaku eksperymentalnego techno na przemian z minimalistycznym hiphopowym beatem czy retro popem. Na tym tle Reni nie tylko bawi się różnymi stylistykami i barwą swojego głosu, przetwarzając ją za pomocą rozmaitych efektów, ale i sięga po szerokie spektrum środków wyrazu – od szeptów, jęków, przez charakterne melorecytacje, aż po zmodulowany do niskiego męskiego głosu rap.

– Wyjątkowe brzmienie płyty \”Bang!\” zawdzięczam Stendekowi – mówi sama artystka. – Jego podejście do harmonii, warsztat, niepoparty muzyczną edukacją (Stendek jest absolwentem gdańskiej ASP na wydziale malarstwa) zawładnęło moją muzyczną wyobraźnią na dobre i zmotywowało wreszcie do stworzenia nowego albumu. Cały materiał powstał bardzo szybko, spontanicznie, w niecałe pół roku.

Zestaw promuje singel \”Bejbi Siter\”, do którego powstał teledysk. Wideo do kawałka przygotowała krakowska grupa H D S C V M. Gościnnie w klipie pojawia się producent utworu – M.Bunio.S z Dick4Dick. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

Artystka zaprezentuje też nowe piosenki na żywo. W koncertowej odsłonie na scenie wspierać ją będą Stendek (elektronika) i Frodo (perkusja), a o wrażenia wizualne zadba Panna Ula.

Oto harmonogram premierowych koncertów:
15 kwietnia – Miłość Warszawa
16 kwietnia – Sfinks700, Sopot
23 kwietnia – Blue Note, Poznań (Podczas TBA Music Showcase na festiwalu Enea Spring Break)

Poprzedni longplay autorki przebojów \”Zakręcona\” czy \”Kiedyś cię znajdę\” to \”Iluzjon cz. I\” z kwietnia 2009 roku.