Profersor Marilyn Manson

25 listopada 2004
ok. 1 minuta czytania

Na zajęciach kontrowersyjny artysta pojawił się ubrany w czarny garnitur, białą koszulę, krawat i buty na koturnach. Na ustach miał ciemną szminkę, a oczy zakrywały mu okulary przeciwsłoneczne. Wykład był częścią projektu „Stand-In” nagrywanego dla telewizji mtvU, której programy nadawane są w kampusach wyższych uczelni w Stanach Zjednoczonych.

W trakcie godzinnego wykładu Manson wypowiadał się na temat polityki, sztuki oraz zagadnień związanych z mediami i religią. – Nie jestem osobą, która nie dba o religię, ale nie obchodzi mnie sposób, w jaki jest ona używana do manipulowania ludźmi – powiedział rockman.

Muzyk przyznał ponadto, iż chce wpłynąć na umysły młodych ludzi nie tylko przez nauczanie ich. Manson planuje wydać książki dla dzieci, które nawiązywałyby do „Alicji w Krainie Czarów”.

Program zarejestrowany na Temple University zostanie wyemitowany 6 grudnia. Wśród innych gości zaproszonych na wykłady przez mtvU znaleźli się: raper Snoop Dogg, pastor Jesse Jackson i senator John Kerry.