Projekt Deva Hynesa ma sponsora

28 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

W skład duetu wchodzi Bryndon Cook (Starchild & the New Romantic). Muzyk wspierał Hynesa podczas jego ostatniej trasy, a także pojawił się na jego albumie „Freetown Sound”. Teraz dowiadujemy się, że zespół finansuje firma marketingowa MailChimp. Grupa opisywana jest jako jeden ze strategicznych produktów adresowanych do cyfrowej subkultury.

Pierwszym utworem sponsorowanej formacji jest „Hymn”. Muzycy, wspierani finansowo przez MailChimp, zrealizowali towarzyszący piosence teledysk. Roztańczone wideo w wersji podstawowej znajduje się na YouTube, a jako interaktywny filmik na oficjalnej stronie.

Dev Hynes znany jest z projektów Blood Orange, Lightspeed Champion czy Test Icicles. Ponadto ma na koncie współpracę z Solange, Nelly Furtado czy Carly Rae Jepsen.

Jego ostatni album jako Blood Orange, „Freetown Sound”, ukazał się w lipcu 2016 roku nakładem Domino Records. Tytuł został zaczerpnięty od stolicy Sierra Leone, skąd pochodzi ojciec muzyka. Gościnnie na krążku pojawili się Debbie Harry, Nelly Furtado, Empress Of, wnuczka Boba Marleya, Zuri Marley, Starchild, Bea1991, Ian Isiah, Ta-Nehisi C, Kelsey Lu i Ava Rain.