Projekt perkusisty Mastodon ujawnia kolejny utwór

27 kwietnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Po kawałku „Gas Giant” teraz możemy sprawdzić kompozycje o tytule „Infinite End”. Została zamieszczona na tej stronie.

Kapela niedawno podpisała kontrakt z wytwórnią Relapse, która 16 czerwca 2017 roku wyda imienny debiut zespołu. Muzyka, jaką gra Arcadea, to mocno psychodeliczny i oparty na brzmieniu syntezatorów alternatywny rock. Oprócz Branna Dailora tworzą ją gitarzysta i klawiszowiec Core Atoms (Zruda) oraz gitarzysta Raheem Amlani (Withered). Utwory na debiut nagrano w Orange Peel Studios w Atlancie.

Tracklista płyty:
1. Army Of Electrons
2. Gas Giant
3. Rings Of Saturn
4. Neptune Moons
5. Infinite End
6. Electromagnetic
7. Motion Of Planets
8. The Pull Of Invisible Strings
9. Through The Eye Of Pisces
10. Worlds Can Go On
11. Magnificent Facade

Mastodon wydał 31 marca 2017 roku płytę „Emperor Of Sand”. W ramach promocji dzieła, kapela zagra 4 lipca w gdańskim klubie B90.

Mastodon to amerykańska metalowa formacja, która działa od 2000 roku. Wśród sympatyków bandu znajdują się Metallica, Pearl Jam, Queens of the Stone Age, CeeLo Green i Feist. W 2011 roku osiągnęli 10. pozycję na liście Billboard Top 200, a singel „Curl of the Burl” zaliczył dwukrotną nominację do Grammy. Kapela dotąd ma na koncie sześć albumów, z których ostatni to „Once More 'Round the Sun” z czerwca 2014 roku. Zestaw dotarł do wysokiej szóstej pozycji na „Billboardzie” i znalazł się na pozycji dziesiątej na Wyspach.