Przebój Metalliki odegra kluczową rolę w \”Wyprawie do dżungli\”

7 września 2020
ok. 2 minut czytania

Na potrzeby przygodowej produkcji ballada została przearanżowana na orkiestrę przez nominowanego do Oscara, Jamesa Newtona Howarda. – Zważywszy jego dorobek, to niebywały zaszczyt, że mogliśmy z nim współpracować i nie możemy się do czekać, by świat usłyszał, co zrobiliśmy – ekscytuje się perkusista, Lars Ulrich. – Wyszła bardzo interesująca wersja, zupełnie inna od tej, jaką gramy. James wziął piosenkę i przearanżował na potrzeby konkretnego filmu i – nie chcę za dużo zdradzać – ale później, my zajęliśmy się jego wersją.

Oczywiście fani Metalliki przyzwyczajeni są do orkiestrowych aranżacji muzyki zespołu, chociażby za sprawą albumów \”S&M\” i wydanego niedawno \”S&M2\”.

\”Wyprawa do dżungli\” nawiązuje do jednej z atrakcji parków tematycznych. Przekraczając bramy \”Jungle Cruise\” goście Disneylandów mogą zakosztować smaku przygody w dżungli. Atrakcja jest symulacją rejsu rzekami Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Przygodą dowodzi aktor-pracownik parku, opowiadający różne zabawne anegdoty i historie.

W głównej roli zobaczymy Dwayne\’a Johnsona, a partneruje mu Emily Blunt. Jesse Plemons zagra czarny charakter, co oznacza, że negatywnych bohaterów będzie więcej, bo także Edgara Ramireza zatrudniono z taką myślą. Paul Giamatti wciela się w zrzędliwego kapitana portu. Poza tym na ekranie pojawią się Veronica Falcon, Dani Rovira, Andy Nyman oraz Jack Whitehall.

J.D. Payne i Patrick McKay (\”Star Trek: W nieznane\”) napisali pierwszą wersję scenariusza. Poprawił ich Michael Green. Jaume Collet-Serra (\”Non-Stop\”) stanął za kamerą.

Premiera planowana jest na 30 lipca 2021 roku.