Przebój Voo Voo w trzech nowych odsłonach

16 kwietnia 2021
ok. 2 minut czytania

W ramach \”koralowych godów\”, zespół przygotował szereg atrakcji zarówno wydawniczych, jak i koncertowych.
\”No i postanowiliśmy sobie urządzić 35-lecie. Powody są trzy:
1.Nie wydaje nam się sensowne czekać na 40-lecie, bo tak sobie ten świat urządziliśmy, że nie wiadomo czy rok 2026 w ogóle nastąpi.
2. 35 dodać 35 daje 70, a to z kolei po odjęciu 0 daje 7 czyli tytuł naszej ulubionej płyty.
3. Gdybyśmy my nie obchodzili, to kogo by to obchodziło? Przekroiliśmy nasze melodie na różne drobne części czyniąc z nich nowe…, choć jakże podobne do starych formy… Po długiej dyskusji zdecydowaliśmy również, że na dwóch koncertach zagramy nasz wiekopomny przebój Łobi Jabi (z oryginalnym tekstem) nie uprzedzając na których. W ten sposób, żeby go usłyszeć trzeba udać się na wszystkie. Czego Państwu życzę. My tak zrobimy\” – komentuje Wojciech Waglewski.

W ramach jubileuszu 3-lecia, ukaże się jubileuszowa kompilacja \”Nabroiło się (1986-2021)\”, zawierająca autorski wybór 35 utworów podsumowujący twórczość zespołu. Jej zapowiedzią będzie singiel z trzema nowymi wersjami utworu \”Nim stanie się tak, jak gdyby nigdy nic\”, bezsprzecznie jednego z najbardziej charakterystycznych w dorobku grupy. Płyta ukaże się 21 kwietnia, w dniu urodzin lidera Voo Voo, Wojciecha Waglewskiego.

Wiosną ukażą się również kolekcjonerskie wznowienia pierwszego historycznego singla i albumu \”Voo Voo\” oraz cenionej przez fanów \”Sno-powiązałki\”. Odświeżone brzmieniowo i graficznie płyty nabiorą dodatkowych barw dzięki dedykowanym specjalnym kolorom winyli, na których zostaną wytłoczone. W przygotowaniu znajduje się także płyta DVD z zapisem koncertu z warszawskiego klubu Progresja, której premiera planowana jest na jesień 2021 roku.

Sezon koncertowy także upłynie pod znakiem obchodów 35-lecia. Podczas występów można się spodziewać przekrojowego programu Voo Voo. Natomiast na koncertach specjalnych: w sopockiej Operze Leśnej i warszawskim Palladium, pojawi się wielu znakomitych gości (m.in. Król, Maria Peszek, Paulina Przybysz).

Tak prezentują się pierwsze daty koncertów rocznicowej trasy NABROIŁO SIĘ (1986-2021):
17 kwietnia – Józefów k. Warszawy, Miejski Ośrodek Kultury Józefów
23 kwietnia – Kostrzyn n. Odrą, Kostrzyńskie Centrum Kultury „Kręgielnia”
14 maja – Nowa Wieś Tworowska, Ranczo Baranówka
17 + 18 maja – Warszawa, Kuźnia Kulturalna
29 maja – Wrocław, koncert plenerowy
30 maja – Poznań, CK Zamek
21 czerwca – Bydgoszcz, Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy
26 czerwca – Wsola, koncert plenerowy
27 czerwca – Sopot, Opera Leśna- KONCERT SPECJALNY Z GOŚĆMI (Król, Maria Peszek, Paulina Przybysz)
17 lipca – Płock, koncert plenerowy
20 sierpnia – Bukowiec, Artystyczna Stodoła
04 grudnia – Warszawa, Palladium – KONCERT SPECJALNY Z GOŚĆMI