Przeboje i nowy materiał od Massive Attack

28 grudnia 2005
ok. 1 minuta czytania

Płytę zwiastować będzie nowa kompozycja Anglików – „Live With Me”. Teledysk do niej powstanie w styczniu pod okiem reżysera Jonathana Glazera. Na singlu zamieszczony zostanie także kolejny nowy utwór, a zespół waha się pomiędzy „Cluless Blues” i „Fales Flags”.

Kompilacja „Massive Attack Collected” ukaże się w wersji poszerzonej o DVD i drugi CD. Dodatkowy krążek audio zawierać będzie nowy lub niepublikowany dotąd materiał, w tym nie wydane wcześniej nagrania z udziałem Elisabeth Fraser, pochodzące z sesji do albumu „Mezzanine”. DVD z kolei wypełnią wszystkie klipy formacji oraz materiał koncertowy zarejestrowany we Francji w 2003 roku podczas trasy promującej longplay „100th Window”.

Zaś co tyczy się piątego regularnego krążka Massive Attack, na jego potrzeby powstało już blisko 15 „kawałków”, z których około 10 ma dograne wokale. Dzieło opatrzone roboczym tytułem „Weather Underground” powinno zostać ukończone w sierpniu 2006 roku. Latem i jesienią grupa planuje serię koncertów oraz występy na festiwalach.

Przypomnijmy, że ostatnią jak dotąd płytą Massive Attack jest „100th Window” sprzed trzech lat.