Przebojowa płyta Children of Bodom

29 listopada 2018
ok. 1 minuta czytania

Przedstawiciele melodyjnego death metalu wrócą 8 marca z płytą zatytułowaną „Hexed”. – Ci, którzy słyszeli materiał, mówią, że jest bardziej chwytliwy niż nasze poprzednie wydawnictwa – mówi frontman, Alexi Laiho. – Zacząłem się zastanawiać nad tym. I rzeczywiście, może wydawać się, że kompozycje są prostsze, ale dzieją się tu również szalone rzeczy. Pojawiają się niemal progresywne czy techniczne elementy. Niektóre melodie mają w sobie coś z jazzu, ale oczywiście to wszystko nadal metal.

– Na pewno to rzecz bardzo w stylu Bodom, ale na swój sposób zupełnie inna – dodaje basista Henkka Blacksmith. – Ktoś jednak powiedział, że przypomina trochę „Follow the Reaper”. Sam nie wiem. W każdym razie bardzo trudno było nam wybrać dwa numery do teledysków, a to chyba dobry znak.

Oto tracklista:
1. The Road
2. Under Grass and Clover
3. Glass Houses
4. Hecate’s Nightmare
5. Kick in the Spleen
6. Platitudes and Barren Words
7. Hexed
8. Relapse (The Nature of My Crime)
9. Say Never Look Back
10. Soon Departed
11. Knuckleduster
12. I Worship Chaos (live)
13. Morrigan (live)
14. Knuckleduster (remix)

Children Of Bodom, to obok Nightwish najbardziej rozpoznawalny fiński zespół na świecie. Grają już ponad dwie dekady, zaczęli w 1993 roku. Od tamtej pory wydali dziewięć płyt, z których większość pokryła się w Finlandii złotem. Kapelę charakteryzują wspaniałe partie gitarowe, jak i imponujące pasaże klawiszowe. Ich dorobek zamyka longplay „I Worship Chaos” z 2015 roku.