Przebudzenie Krzysztofa Cugowskiego

9 października 2015
ok. 2 minut czytania

Wideo powstało do piosenki „W obcym mieście”. Autorzy filmu zilustrowali poetycki tekst Małgorzaty Barańskiej i Agnieszki Kaczmarek obrazami, które odnoszą się do aktualnej sytuacji polityczno-społecznej Europy. Sceny teledysku były kręcone w wieczornych plenerach miejskich centrum Wrocławia. Z efektem można zapoznać się pod tym adresem.

„Przebudzenie” to piąty solowy krążek w dyskografii wokalisty znanego z Budki Suflera, ale w zasadzie trzeci z materiałem premierowym po ponad 30-letniej przerwie. Spotkanie z młodym, utalentowanym pochodzącym z Wrocławia pianistą, kompozytorem i producentem muzycznym, Stefanem Gąsieńcem zaowocowało stworzeniem płyty.

Wśród zaproszonych do współpracy muzyków znalazły się takie postacie jak: perkusista Bryan Mantia znany z współpracy z Guns N' Roses, Primus, Tomem Waitsem czy Godflesh, gitarzysta Michael Ripoll – uznany kompozytor muzyki filmowej, czeski perkusista, gitarzysta i kompozytor Lukáš Pavlík, który komponuje dla Ewy Farnej czy młody utalentowany gitarzysta Szymon Chudy.

Krzysztof Cugowski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych rockowych wokalistów na polskiej scenie muzycznej. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Lublinie skąd pochodzi. Artysta znany jest przede wszystkim ze swojej działalności w zespole Budka Suflera. Wraz z zespołem, jak i solowo, ma na swoim koncie dziesiątki płyt, które osiągały rekordy popularności i sprzedaży, jak „Cień wielkiej góry”, „Cisza”, „Nic nie boli, tak jak życie” czy „Bal wszystkich świętych”. Utwory takie jak „Sen o dolinie”, „Twoje radio”, „Cisza” czy „Takie tango” od lat nieustannie obecne są w rozgłośniach radiowych w Polsce.