Przeklęty ślub Bullet For My Valentine

7 listopada 2016
ok. 1 minuta czytania

Mowa o nagraniu „Don’t Need You”, do którego teledysk trafił do sieci. Za kamerą stanął Ville Juurikkala, znany ze współpracy z Nightwish, Amorphis, Him, Apocalypticą czy Michaelem Monroe’em.

Akcja rozgrywa się podczas ślubu, który jednak nie jest typową romantyczną uroczystością.

– Jest tu piękna ceremonia, która powinna skupiać się na miłości i zaufaniu, ale pojawia się brak zaufania i całe to gówno – wyjaśnia koncept wideo wokalista Matt Tuck. – Kościół, w którym kręciliśmy był idealny, choć to miejsce niekoniecznie pasujące do ślubu.

Klip można obejrzeć pod tym adresem.

Singel poprzedza prawdopodobnie nowy album formacji, która niedawno podpisała kontrakt z Search And Destroy/Spinefarm Records.

Początki Bullet for My Valentine sięgają roku 1998 roku. Początkowo funkcjonowali jako Killed John i wykonywali głównie covery Metalliki i Nirvany. W październiku 2005 roku kapela wydała debiutancki album „The Poison” bardzo dobrze przyjęty przez krytykę i coraz liczniejszych fanów. Prawdziwy sukces przyszedł wraz z drugim longplayem „Scream Aim Fire”, który miał premierę w styczniu 2008 roku. Krążek zadebiutował na czwartym miejscu na liście Billboard 200. Kapela w dorobku ma jeszcze trzy płyty „Fever” (2010), „Temper Temper” (2013) i „Venom” (2015).