„Ptaki nocy” bez Jareda Leto

3 stycznia 2020
ok. 2 minut czytania

Biorąc pod uwagę, że do tej pory nie pojawiła się żadna informacja o zaangażowaniu Jareda Leto w filmie „Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)” można było się tego domyślać. Teraz jednak oficjalnie informację tę podała Margot Robbie podczas wywiadu z „Variety”.

Jared Leto zagrał Jokera w „Legionie samobójców” z 2016 roku w którym widzowie poznali Harley Quinn.

Margot Robbie gra w filmie Harley Quinn, czyli bohaterkę którą poznaliśmy w „Legionie samobójców”. Produkcja jest poświęcona kobiecym bohaterkom pojawiającym się na kartach zeszytów DC Comics. Jurnee Smolett-Bell portretuje Black Canary (Czarnego Kanarka). Mary Elizabeth Winstead wciela się w Huntress (Łowczyni). Rosie Perez gra Renee Montoyę, a Ella Jay Basco gra Cassandrę Cain doskonałą zabójczynię, która pomaga Batmanowi. Ewan McGregor gra Czarną Maskę, gangstera z Gotham, który szefuje organizacji False Face Society. Czarna Maska ma m.in na koncie zamordowanie rodziców, których firmę chciał przejąć. Przejęcie o tyle nie miało sensu, że złoczyńca szybko doprowadził kompanię kosmetyczną do upadku. Chris Messina wcieli się w Victora Zsasza, seryjnego mordercę, który każdą ofiarę odnotowuje znakiem na swoim ciele. Ali Wong pojawi się jako pomocnica Renee Montoi. Za reżyserię odpowiada Cathy Yan. Premiera została zapowiedziana na 7 lutego 2020 roku.

Jared Leto jest liderem grupy Thirty Seconds to Mars. Kapela ma na koncie ponad 15 milionów sprzedanych albumów i wyprzedane areny i stadiony na całym świecie. W trakcie kariery otrzymali wiele nagród i wyróżnień, w tym kilkanaście MTV Awards, Billboard Music Award oraz pobili rekord świata Guinnessa, wyruszając w najdłuższą trasę koncertową w historii. Ostatnia płyta kapeli to „America” z kwietnia 2018 roku. Jared Leto ma na koncie ma Oscara za rolę w dramacie „Witaj w klubie”, a ostatnio pracował na planie filmu „Morbius the Living Vampire”.