Ptakova w klipie Miuosha

29 marca 2017
ok. 2 minut czytania

Do sieci trafił teledysk do numeru „Neony”, który został zrealizowany we współpracy z Soxso. – Miuosh i Soxso, czyli mój drugi projekt – pisze na Facebooku Ptakova. Wokalistka współtworzy duet z Maciejem Sawochem.

Pulsujący, kolorowy klip z udziałem artystów można sprawdzić pod tym adresem.

Do realizacji materiału „Pop” raper zaprosił także Tomasza Organka, Katarzynę Nosowską, Piotra Roguckiego czy Bajm. Longplay „Pop” ukazał się 17 marca. Jak zapewnia artysta, dzieło przełamuje schematy myślenia o muzyce hip-hopowej. Na poziomie tekstów, mamy do czynienia z układającą się w całość intrygującą historię. Zabawa konwencją i eksperymentowanie zaczynają się na poziomie warstwy muzycznej, za którą oprócz Miuosha, odpowiadają także Michał „Fox” Król, Smolik, Myslovitz i Maciej Sawoch (Soxso/JÓGA).

Oto tracklista:
1. Nie
2. Neony Feat. Soxso
3. Produkcja
4. Perseidy
5. Koniec Feat. Myslovitz, Itsmisslilly
6. Nisko
7. Tramwaje i Gwiazdy Feat. Kasia Nosowska
8. Kawa i Papierosy Feat. Organek
9. Miasto Szczęścia Feat. Bajm
10. Traffic Feat. Piotr Rogucki
11. Tu Feat. Soxso

Dzieło można kupować pod tym adresem.

Miuosh, właściwie Miłosz Paweł Borycki, to polski raper i producent muzyczny. Karierę zaczynał w grupie Projektor. Największy sukces odniósł za sprawą solowych płyt „Piąta strona świata” (2011, platyna) i „Prosto przed siebie” (2012, podwójna platyna). Jego poprzedni album to „Historie” zrealizowany z okazji 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego z Andrzejem Smolikiem i Natalią Grosiak.

Ptakova pochodzi ze Śląska. Muzyką dzieli się ze światem od zawsze, jednak pod tym pseudonimem działa od 2013 roku. Rok później wydała swoją pierwszą EP-kę „K.A.”, a także przemierzyła Polskę z trasą koncertową promującą debiutancki krążek. Znana jest ze współpracy z duetem Piona czy właśnie Miuoshem. Ostatnio wypuściła singel „Wiatr”, który poprzedza jej nowy album planowany na jesień.