Ptakova zapowiada premierę debiutanckiej płyty

27 października 2020
ok. 2 minut czytania

Kto powiedział, że na wydanie pierwszej płyty tuż przed trzydziestką może być za późno? Ptakova swoim debiutanckim albumem obala ten mit i udowadnia, że wiek nie gra tu roli, to kwestia artystycznej dojrzałości, której Ptakovej nie brakuje. Najważniejsze są emocje zawarte w muzyce i sposób zaprezentowania ich światu. Ptakova odkryła na to swój własny przepis – jest w prpcentah sobą i opowiada swoje własne historie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Nie sądziłam, że zrobię to w takich okolicznościach, ale biorąc pod uwagę również sam 2020 – ten rok nie szczędzi nam emocji. Suma wszystkich dźwięków to tytuł mojego debiutanckiego albumu. To zbiór, agregat mych uczuć oraz przeżyć i jakże się cieszę, że mogę Was wreszcie zaprosić do tych moich historii. Premiera 6/11, a na @empikcom ruszył już preorder płyty (link w bio). Możecie śmiało zamawiać! Wooohooo! A za tę piękną okładkę odpowiadają: @wiktorfranko @karolina.wojciechowskaa @mua.szatkowski @green_bells #ptakova #sumawszystkichdźwięków #płyta #debiut #polskamuzyka #debiutalbum #polishmusic #okładka #świętaptakova #kochamtenmoment #dziękuję #jaramsię

Post udostępniony przez PTAKOVA (@ptakova)

Na płytę \”Suma wszystkich dźwięków\” składa się trzynaście takich historii. Każdy z utworów to zapis osobistych emocji, myśli i przeżyć. – To mój pamiętnik, moje emocje, głowa i serce. To suma ostatnich lat przyodziana w wielobarwne słowa oraz dźwięki. To lekcja i niezwykła przygoda, którą przeżyłam i przeżywać będę za każdym razem, gdy odsłuchacie zawartych na tej płycie historii – mówi Ptakova.

Producentem albumu jest Marek Dziedzic znany ze współpracy z takimi artystami jak Mela Koteluk, Artur Rojek czy Sorry Boys. Szybko okazało się, że nadawanie na tych samych muzycznych falach musi zakończyć się powodzeniem. Słychać to już od pierwszych dźwięków na płycie. Teksty Ptakova stworzyła pod czujnym okiem Jacka Szymkiewicza czyli Budynia z Pogodno, którego umiejętności nie raz posłużyły jako dobry drogowskaz do trafnej transkrypcji rzeczywistości. Utwór \”Bez nas\” gościnnie wyprodukował Kuba Karaś z The Dumplings. Poza \”Bez nas\” na płycie znajdą się również single \”Corazon\” oraz \”Kastaniety\”.

Tracklista:
1. Filozoficzny kamień
2. Wiór
3. A gdybym
4. Telebimy kłamstw
5. Suma
6. Labirynty
7. Corazón
8. Za dużo słów
9. Siksa i dama
10. Panna Cotta
11. Kastaniety
12. Wiosenny deszcz
13. Bez nas (prod. Kuba Karaś)