Public Enemy chcą zmiany. Posłuchaj nowego singla

19 czerwca 2020
ok. 1 minuta czytania

Numer nosi tytuł „State of the Union (STFU)” i jak można się domyślać, powstał w odpowiedzi na brutalność policji i zabójstwo George’a Floyda. W klipie, który towarzyszy piosence wykorzystano materiały z niedawnych protestów w USA.

– Nasz wspólny głos staje się coraz bardziej donośmy – powiedział Chuck D. – Reszta świata jest po naszej stronie. Ale to za mało, by mówić o zmianie. Trzeba się tej zmiany domagać. Trzeba głosować, jakby od tego zależało wasze życie, bo tak właśnie jest.

Zespół Public Enemy powstał w Nowym Jorku w 1985 roku. Druga płyta hiphopowej formacji, „It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back” zajęła 48. miejsce na liście 500 największych albumów wszech czasów przygotowanej przez magazyn „Rolling Stone”. W ciągu miesiąca od premiery w kwietniu 1988 roku krążek rozszedł się w nakładzie pół miliona egzemplarzy samych tylko Stanach Zjednoczonych. Wielkim sukcesem było również wydawnictwo „Apocalypse 91… The Enemy Strikes Black” z 1991 roku. W 2013 roku Public Enemy wprowadzono do Rock and Roll Hall of Fame, a w 2020 roku nagrodzono Grammy za całokształt dokonań.