Punk Alive, czyli Kazik Staszewski, Darek Malejonek, Robert Brylewski, na Tauron Life Festival Oświęcim

22 lutego 2018
ok. 2 minut czytania

Klasyki rodzimego rocka, takie jak „Arahja” i „Polska” Kultu, „Kto cię obroni Polsko” KSU, czy „Niezwyciężony” Armii, do tego utwory Kryzysu, Włochatego, Moskwy oraz zagranicznych artystów, takich jak Patti Smith i Chumbawamba, okraszone imponującą sekcją dętą i rytmiczną oraz świetną oprawą wizualną, wykonane zostaną przez legendy polskiego punk rocka. W sobotę na TLFO szykuje się koncert, jakiego jeszcze nie było w historii festiwalu.

Podczas bezprecedensowego wydarzenia w historii polskiej muzyki na jednej scenie pojawią się ikony polskiej sceny punkowej: Kazik, Siczka, Darek Malejonek, Tomasz Budzyński, Robert Brylewski, Jeż i Raga, Kefir, Smalec, zespoły Prawda i Kryzys oraz zaproszeni goście, m.in. Ania Rusowicz.

Wyjątkowy koncert będzie miał stosowną oprawę w postaci punk rockowego miasteczka ze stanowiskami odsłuchowymi, sprzętem z epoki oraz setkami winyli i kaset. Fani będą mogli przybić tam piątki ze swoimi ulubionymi artystami.

Koncert Punk Alive w ramach 9. edycji TLFO nieprzypadkowo zbiega się w czasie z obchodzoną w tym roku setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Artyści punkowi, otwarcie sprzeciwiając się w latach 80. systemowi komunistycznemu, dawali ludziom nadzieję, podnosili na duchu, pozwalali czuć się wolnym mimo życia w zniewolonym kraju i w pewnym stopniu przyczynili się do odzyskania wolności w 1989 roku.

Sprzedaż biletów na sobotni (16.06) koncert TLFO już się rozpoczęła – każdy z tysiąca fanów, którzy jako pierwsi zakupią bilet, otrzyma od organizatorów prezent w postaci kolekcjonerskiej płyty winylowej , stworzonej specjalnie na to wydarzenie. Bilety dostępne na: Eventim.pl oraz Lifefestival.pl.