Queen Latifah szefową mafii

9 maja 2003
ok. 1 minuta czytania

„My Wife Is A Gangster” to remake filmu, który powstał w Korei Południowej w 2001 roku. Główną bohaterką obrazu jest szefowa mafii (Latifah). Kobieta wychodzi za mąż na prośbę swojej umierającej siostry. Jako kandydata na męża wybiera sobie biednego, niczego nie podejrzewającego mężczyznę. Kandydat nie ma najmniejszego pojęcia w jaki układ zostaje wplątany, szefowa natomiast ma nadzieję, że nie będzie on zadawał zbyt wielu pytań. Sprawy przybierają jednak zupełnie inny obrót: mąż zaczyna domyślać się prawdy, a szefowa mafii naprawdę się zakochuje.

Adaptacją projektu zajął się Marc Klein. Obecnie trwają poszukiwania reżysera obrazu. Queen Latifah będzie także jedną z producentek filmu. Zdjęcia rozpoczną się w pierwszym kwartale 2004 roku.

Latifah zajmie się także pracą nad remakem innego koreańskiego filmu – „No Blood No Tears”. Bohaterkami tej komedii akcji są dwie uciskane kobiety, które w końcu decydują się oszukać dręczących je mężczyzn. Ich celem będzie zdobycie pieniądzy od swoich prześladowców.