Queens of the Stone Age dla Anthony’ego Bourdaina

9 czerwca 2018
ok. 2 minut czytania

Frontman Queens of the Stone Age przyjaźnił się z kulinarnym podróżnikiem od wielu lat. Muzyk od razu umieścił na Twitterze wiadomość.

„Niech to szlag Tony. Tak mi przykro. Jestem załamany. Kocham Cie bracie. Tęsknie za Tobą. Mija miłość i kondolencje dla Ariane & Ottavii”.

Wieczorem Queens of the Stone Age grali na NorthSide Festival w Danii. Artysta poświęcił piosonkę „Long Slow Goodbye” swojemu przyjacielowi, co można zobaczyć poniżej. Piosenka zaczyna się w okolicy 46. minuty.

Na czele Queens of the Stone Age stoi charyzmatyczny wokalista i gitarzysta, Josh Homme. Rockowa grupa ma na koncie sześć siedem, w tym „Rated R” (2000) i „Songs for the Deaf” (2002) czy „…Like Clockwork” wydany w czerwcu 2013 roku. W sierpniu 2017 roku ukazała się najnowsza płyta Queens of the Stone Age, „Villains”. Nad brzmieniem czuwał Mark Ronson (Amy Winehouse, Bruno Mars).

Anthony Bourdain popełnił samobójstwo w wieku 61 lat. Prowadził programy w Food Network, Travel Channel a od 2013 roku w CNN. Był jurorem reality show „Top Chef”

– Z wielkim smutkiem potwierdzamy śmierć naszego przyjaciela – napisano w oświadczeniu CNN – Jego miłość przygody, nowych przyjaciół, wspaniałego jedzenia i picia oraz niezwykłych historii uczyniły z niego wyjątkowego artystę. Jego talenty nigdy nie przestały nas zadziwiać. Będziemy za nim tęsknić. Nasze myśli są teraz z jego córką i rodziną w tym trudnym czasie.