Quentin Tarantino wybrał Jamiego Foxxa

5 lipca 2011
ok. 1 minuta czytania

Aktor i wokalista przez ostatnie tygodnie prowadził rozmowy, które zakończyły się sukcesem. Foxx pokonał podobno konkurencję w osobach Idrisa Elby i Willa Smitha. – Jestem zachwycony, że mogę pracować z Quentinem Tarantino, Samuelem L. Jacksonem i Leonardem DiCaprio – powiedział gwiazdor stacji CNN. – Wspaniale będzie opowiedzieć tę historię.

Spaghetti western „Django Unchained” ma być ukłonem w stronę filmu „Django” z 1966 roku, w którym wystąpił Franco Nero. Oryginalna produkcja opowiadała o rewolwerowcu uwikłanym w spór między Ku-Klux-Klanem i meksykańskimi bandytami. W nowej wersji Django będzie próbował uwolnić żonę z niewoli oraz zemścić się na swoim byłym mentorze. W realizacji planów pomoże mu pewien niemiecki łowca nagród.

W obsadzie poza wspomnianymi aktorami znaleźli się także Michael Fassbender, Christoph Waltz, Franco Nero i Keith Carradine.

Premiera „Django Unchained” planowana jest na 2013 rok.

Jamiego Foxxa mogliśmy podziwiać ostatnio w komedii „Zanim odejdą wody”. Jego muzyczny dorobek wieńczy longplay „Best Night of My Life” z grudnia 2010 roku.