R5 w Warszawie we wrześniu

11 czerwca 2015
ok. 1 minuta czytania

Muzycy R5 po wyprzedanym koncercie i rewelacyjnym przyjęciu ze strony polskiej publiczności w lutym 2014, wrócą do naszego kraju przy okazji premiery najnowszego krążka.

Grupa pochodzi z Denver i debiutowała w 2010 roku EP-ką „Ready Set Rock”. Skład R5 tworzy rodzeństwo Riker, Rocky, Ross i Rydel Lynch oraz Ellington Ratliff. Zespół zaczął zyskiwać popularność w 2012 roku, po występach Rossa w serialu telewizyjnym „Austin & Ally” i Rikera w „Glee”. Historia R5 zaczęła się jednak niemal 10 lat temu, kiedy rodzeństwo Lynch podjęło pierwsze próby sceniczne.

Po podpisaniu kontraktu z Hollywood Records, w 2013 roku zespół wydał debiutancki album długogrający – „Louder” – który promował utwór „Pass Me By”. Płyta powstała we współpracy z producentami Emanuelem Kiriakou (znanym ze współpracy z Seleną Gomez czy Jasonem Derulo) i Andrew Goldsteinem (Demi Lovato, Ne-Yo).

Zespół ogłosił niedawno, że ich drugi album ujrzy światło dzienne jeszcze w tym roku. Premiera „Sometime Last Night” zaplanowana jest na 10 lipca. Krążek promuje singiel „Let’s Not Be Alone Tonight”, który można zobaczyć pod tym adresem.

Bilety na koncert R5 w Warszawie pojawią się w sprzedaży 12 czerwca. Dostępne będą na stronach go-ahead.pl, biletomat.pl, eventim.pl, ebilet.pl, ticketpro.pl oraz w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.