Rachel McAdams oglądała Björk przed „Eurowizją”

30 czerwca 2020
ok. 1 minuta czytania

Głównymi postaciami opowieści są artyści z Islandii – Lars Erickssong (Will Ferrell) oraz Sigrit Ericksdottir (Rachel McAdams), których marzeniem jest reprezentowanie Islandii w konkursie „Eurowizji”.

– Oglądałam wszystko Björk, co mogłam znaleźć – powiedziała aktorka o swych przygotowaniach do muzycznej produkcji. – Ma tak cudowny, śliczny głos, a jej aura przypominała mi Sigrit. Chciałam uchwycić jej islandzki charakter, nie tylko brzmienie.

W filmie grają także Pierce Brosnan, Natasia Demetriou oraz Demi Lovat Andrew Steele i Will Ferrell napisali scenariusz. Za reżyserię odpowiada David Dobkin.

Konkurs Piosenki Eurowizji po raz pierwszy odbył się w Szwajcarii w 1956 roku z udziałem tylko siedmiu krajów. W 2019 roku w konkursie zwycięzcą okazał się Duncan Laurence, reprezentant Holandii z piosenką „Arcade”. We wcześniejszych latach konkurs wygrywali m.in ABBA (1974) i Céline Dion (startowała jako reprezentantka Szwajcarii). Polska największy sukces odniosła w 1994 roku, gdy drugie miejsce zajęła Edyta Górniak z utworem „To nie ja!”.