Radiohead nie rozpada się

9 czerwca 2017
ok. 1 minuta czytania

Ostatnio w sieci zaczęły krążyć pogłoski, iż angielska formacja chce zakończyć działalność. Na razie na pewno to się nie wydarzy.

– Wyobrażam sobie, że będziemy grać i grać. Nie wiem jak ani kiedy, ale nie, nie zamierzamy przestać – powiedział wokalista. – Taką mam, do diabła, nadzieję.

Nie oznacza to, że zespół będzie równie aktywny co w ostatnich latach. Po zakończonej trasie muzycy zapewne będą chcieli nieco odpocząć, także od siebie.

– Nie wiem, co się wydarzy po lipcu, nie mogę powiedzieć, co wtedy będzie – dodał Colin Greenwood. – Ale kocham ludzi, z którymi pracuję i kocham to, co wszyscy. Zobaczymy. Mogę grać gdzie indziej.

Na pewno Radiohead zobaczymy podczas nadchodzącego Open\’era w Gdyni.

Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się \”OK Computer\” (1997) i \”Kid A\” (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to \”A Moon Shaped Pool\” z maja 2016 roku.

23 czerwca ukaże się reedycja \”OK Computer\”. Wydawnictwo zrealizowane z okazji 20-lecia przełomowej dla zespołu płyty zatytułowano \”OKNOTOK\”.