Radiohead to wydumane jęczenie i zawodzenie

17 października 2017
ok. 1 minuta czytania

Dość kontrowersyjną opinię o angielskiej formacji wyraziła komentatorka stacji Fox News, Katherine Timpf, kiedy w studiu zapytano ją, co myśli o tegorocznych nominowanych do Rock and Roll Hall of Fame.

– Uważam, że tu chodzi o sławę, nie talent i myślę, że Radiohead zostaną wprowadzeni – powiedziała na antenie Timpf. – Nie lubię ich, ale faceci, których lubię – dziwni, niedożywieni, smutni – zawsze są fanami Radiohead, więc przez lata udawałam, że lubię Radiohead, mimo, iż uważam, że ich muzyka to wydumane jęczenie i zawodzenie do dźwięków z dzwonków do telefonów.

Wypowiedź pani Timpf można znaleźć pod tym adresem.

Nominacje do Rock and Roll Hall of Fame otrzymali ponadto Rage Against the Machine, Kate Bush, Nina Simone, Depeche Mode, Judas PriestBon Jovi, The Cars, Eurythmics, Dire Straits, J. Geils Band, LL Cool J, MC5, The Meters, The Moody Blues, The Zombies, Rufus z Chaką Khan, Sister Rosetta Tharpe i Link Wray.

Radiohead to jedna z bardziej wpływowych rockowo-alternatywnych formacji ostatnich lat. Zespół chętnie wzbogaca swe brzmienie i eksperymentuje. Za kluczowe dzieła w ich dorobku uważa się „OK Computer” (1997) i „Kid A” (2000), obydwa wyróżnione Grammy. Płyty Anglików rozeszły się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy. Ostatni longplay kwintetu to „A Moon Shaped Pool” z maja 2016 roku.