Radykalna piosenka Prophets of Rage

8 sierpnia 2017
ok. 1 minuta czytania

Imienny longplay bandu ukaże się 15 września. Nad brzmieniem czuwał Brendan O’Brien (Pearl Jam, AC/DC, RATM). Fani poznali już „Unfuck the World” z politycznym klipem Michaela Moore’a oraz „Living On The 110”. Teraz pod tym adresem można wysłuchać „Radical Eyes” z charakterystycznym brzmieniem gitary Toma Morello.

– Sprzeciwy odbierane są jako przejaw radykalizmu a nie dywersyfikacji – wyjaśnia Chuck D. – „Radical Eyes” to soczewka przez którą wszystko jest postrzegane – każdy ruch będący wyrazem sprzeciwu, będący w opozycji, jest uznawany za radykalny.

Oto tracklista:
1. Radical Eyes
2. Unf–k the World
3. Legalize Me
4. Living on the 110
5. The Counteroffensive
6. Hail to the Chief
7. Take Me Higher
8. Strength in Numbers
9. Fired a Shot
10. Who Owns Who
11. Hands Up
12. Smashit

Przypomnijmy, że w składzie formacji są Tom Morello, Tim Commerford i Brad Wilk z Rage Against The Machine, Chuck D i DJ Lord z Public Enemy oraz B-Real z Cypress Hill.

Pod wspólną nazwą zaczerpniętą z tytułu utworu Public Enemy, Prophets of Rage postanowili przypomnieć najważniejsze utwory swoich macierzystych grup i zająć wyraźne stanowisko. 25 sierpnia 2016 roku wydali debiutancki materiał: 5-utworową EP-kę „Party’s Over”, na której znalazła się premierowa kompozycja i cztery covery.

Zespół zagrał na tegorocznym Open’erze.