Rag\’n\’Bone Man bije pierwsze rekordy

18 lutego 2017
ok. 1 minuta czytania

Anglik zaliczył na Wyspach najszybciej sprzedający się debiut wokalisty w tej dekadzie. Muzyk okazał się lepszy niż Ed Sheeran i Sam Smith. Album \”Human\” oczywiście od razu trafił na 1. miejsce. W fizycznej formie krążek rozszedł się w nakładzie 117 tysięcy egzemplarzy. To lepszy wynik niż w przypadku debiutanckich płyt Eda Sheerana (\”+\”, 2011) i Sama Smitha (\”In The Lonely Hour\”, 2014).

Od 2010 roku tylko troje wykonawców może poszczycić się wyższą sprzedażą w pierwszym tygodniu od premiery – One Direction z \”Up All Night\” (139 tysięcy), Rebecca Ferguson z \”Heaven\” (128 tysięcy) oraz Noel Gallagher\’a High Flying Birds z imiennym albumem (123 tysięcy). Wszystkie te płyty pochodzą z 2011 roku.

Rag\’n\’Bone Man, czyli Rory Graham, w twórczości łączy elementy bluesa, soulu i hip-hopu. Artysta wcześniej wydał trzy EP-ki (\”Bluestown\”, \”Wolves\” i \”Disfigured\”). Popularność jednak przyniósł mu utwór \”Human\” – jeden z najpopularniejszych europejskich utworów końca 2016 roku. Zarówno on, jak i najnowszy singel \”Skin\” (posłuchaj na YouTube) promują pierwszy album Rag\’n\’Bone Mana – \”Human\”, który 10 lutego trafił do sprzedaży (posłuchaj/pobierz tutaj).

W ramach promocji dzieła artysta 2 kwietnia wystąpi w warszawskiej Progresji.