Rag’n’Bone Man: Najpierw płyta, potem koncert w Polsce

5 grudnia 2016
ok. 2 minut czytania

Longplay zatytułowany tak jak jego przebój ukaże się 10 lutego 2017 roku. Nad materiałem artysty pracował m.in. Mark Crew, odpowiedzialny za pierwszy krążek grupy Bastille. Zestaw ukaże się w wersji cyfrowej (pobierz m.in. z iTunes) a także na płycie CD i winylu w wersji standard (12 utworów) i deluxe (19 utworów).

Niedługo po premierze Rag’n’Bone Man przyjedzie do Warszawy i 2 Kwietnia wystąpi z jedynym koncertem w Polsce w klubie Proxima. Bilety na to wydarzenie pojawią się w sprzedaży w najbliższy piątek 9 grudnia.

Rory Graham, jak naprawdę nazywa się muzyk, zaczynał jako 15-letni raper w rodzinnym Uckfield by 4 lata później, zachęcony przez ojca, zaczął śpiewać w klubach bluesowych. Miłość do bluesa i rapu udało mu się pogodzić kiedy dołączył do hiphopowego składu The Rum Committee z Brighton, regularnie koncertującego także w Brixton w Londynie. Trzy wydane EP-ki („Bluestown”, Wolves” i „Disfigured”) przysporzyły mu całkiem dużą grupę fanów już na początku światowej kariery.

Niedawno stacja BBC uznała go za jedną z muzycznych nadziei na przyszły rok (znalazł się w czołówce listy BBC The Sound Of 2017), a także – obok Dua Lipy – nominowano go do prestiżowej nagrody Critics' Choice Award.

Oto tracklista wersji standard „Human”:
„Human”
„Innocent Man”
„Skin”
„Bitter End”
„Be The Man”
„Love You Any Less”
„Odetta”
„Grace”
„Ego”
„Arrow”
„As You Are”
„Die Easy”

Deluxe:
„The Fire”
„Fade To Nothing”
„Life In Her Yet”
„Your Way or the Rope”
„Lay My Body Down”
„Wolves”
„Healed”