Ralph Kaminski z Kwiatem Jabłoni

17 marca 2020
ok. 1 minuta czytania

To już ostatni singel promujący doceniony przez krytyków i słuchaczy krążek. Poprzednie kompozycje w bardzo szybkim tempie zdobyły popularność: „Dziś późno pójdę spać” (14 milionów wyświetleń), „Niemożliwe” (4 miliony wyświetleń) oraz „Dzień dobry” (2,5 miliona wyświetleń).

Kwiat Jabłoni to bratersko-siostrzany duet pop-folkowy. W ich repertuarze dominują polskie, autorskie piosenki o intrygujących tekstach i porywającej warstwie muzycznej, łączącej akustyczne instrumenty z elektroniką. Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami został zaczerpnięty z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldau’a i Chrisa Thile. Do tego Kasia i Jacek dołączają elektroniczną perkusję, tworząc wyjątkową, świeżą i nowoczesną mieszankę brzmień.

Zespół wystąpił w 2019 roku na najważniejszych muzycznych wydarzeniach w Polsce, m.in. na festiwalu Pol’and’Rock, Open’er czy Enea Spring Break. Kasia i Jacek otrzymali także wyróżnienie na gali Mateuszów Trójki oraz byli nominowani w plebiscycie Róże Gali. Kwiat Jabłoni pracuje obecnie nad drugim albumem – data premiery nie jest jednak jeszcze znana.