Ranczo Neverland Michaela Jacksona sprzedane

28 grudnia 2020
ok. 2 minut czytania

Pięć lat temu ranczo zastało wystawiona na sprzedaż za 100 milionów dolarów. Teraz znalazło nabywcę gdy cenę obniżono aż o 78 milionów dolarów.

Michael Jackson kupił nieruchomość o powierzchni 2700 akrów w 1988 roku za 17 milionów dolarów i wydał około 35 milionów dolarów na przekształcenie posiadłości w park rozrywki z zoo, diabelskim młynem, teatrem, stacją kolejową, torem gokartowym i własną strażą pożarną.

W filmie dokumentalnym z 2019 roku \”Leaving Neverland\”, dwóch mężczyzn twierdziło, że Jackson molestował ich seksualnie jako dzieci na terenie posiadłości Neverland. Domniemane wykorzystywanie seksualne innego dziecka na terenie posiadłości doprowadziło do procesu Jacksona o molestowanie w 2005 roku. Po uniewinnieniu piosenkarza Michael Jackson przeniósł się z domu na rancza Neverland, ale pozostał właścicielem majątku.

Nieruchomość Neverland Ranch została po raz pierwszy wystawiona przez agentów nieruchomości w 2015 roku za 100 milionów dolarów. Dwa lata później cena została obniżona do 67 milionów dolarów, a kilka milionów zostało wpompowanych w nieruchomość, która popadła w ruinę. W 2019 roku, na kilka dni przed premierą \”Leaving Neverland\”, cena wywoławcza nieruchomości została ponownie dramatycznie obniżona do 31 milionów dolarów, podczas gdy sama posiadłość – pozbawiona urządzeń z parku rozrywki – została przemianowana na ranczo Sycamore Valley Ranch.

Według Wall Street Journal, Ron Burkle, który w przeszłości był doradcą finansowym Michaela Jacksona, rozważał zakup sąsiedniej nieruchomości, kiedy zobaczył ranczo z góry w swoim helikopterze i rozpoczął negocjacje.