Raper z 2 Live Crew nie żyje

13 lipca 2017
ok. 1 minuta czytania

Raper naprawdę nazywał się Chris Wong Won i miał azjatyckie korzenie. Urodził się w Port-of-Spain, stolicy Trynidadu i Tobago. Gdy był nastolatkiem przeprowadził się na Brooklyn. Na cztery lata dołączył do U.S. Air Force. W latach 80. założył kontrowersyjną formację 2 Live Crew. W 2015 roku wydał autobiografię „My Rise 2 Fame”.

Informację o śmierci muzyka potwierdzili byli koledzy z zespołu, Luther Campbell i Brother Marquis.

Zespół 2 Live Crew przeżył chwile triumfu na przełomie lat 80. i 90. 2 Live Crew wprowadził do hip-hopu nurt Miami bass. Ich teksty były nasycone hedonistycznym przekazem i seksistowskimi treściami. Głośno było o ich parodii „Oh, Pretty Woman” Roya Orbisona. Sprawa dotycząca wykorzystania sampli w prześmiewczym coverze trafiła do Sądu Najwyższego, który orzekł na rzecz raperów. Kontrowersyjnej piosenki można posłuchać tutaj.

W Hollywood planowana jest kinowa biografia. Craig A. Williams pisze scenariusz na podstawie pamiętników „Book Of Luke: My Fight For Truth, Justice And Liberty City”. Obraz ma przypominać skrzyżowanie „Straight Outta Compton” ze „Skandalistą Larrym Flintem”.