Raperka królem hip-hopu

16 grudnia 2015
ok. 1 minuta czytania

Little Simz to 21-latka, która zaznaczyła swoją obecność na scenie hip-hopowej serią mikstejpów wyróżnionych przez prestiżowe media, jak The Independent, BBC, The Guardian, Pitchfork i wielu innych. Magazyn Wired napisał o niej, że jest „nowym królem hip-hopu (zgadza się, królem!)”. Artystka nominowana była także do wielu nagród m. in. BET, MOBO, Worldwide Awards i Dice Awards. Jej debiutancki album „A Curious Tale Of Trials + Persons” ukazał się w USA i Wielkiej Brytanii jesienią, a w Polsce dostępny będzie w styczniu.

„Gratitude” to drugi po „Dead Body” oficjalny klip z płyty. Wideo można obejrzeć tutaj. Teledysk powstał w Kapsztadzie w RPA. Za reżyserię odpowiada Jeremy Cole. W klipie wykorzystane zostały autentyczne fragmenty filmów nagranych podczas studenckich protestów #FeesMustFall, które uchwycił aktywista i artysta Imraan Christian.

W ramach trasy koncertowej promującej „A Curious Tale Of Trials + Persons” młoda artystka przyjedzie na jeden koncert do Polski i wystąpi 22 stycznia w warszawskim klubie Miłość.