Rasmentalism, schafter i Pezet przedstawiają „Góra dół góra dół”

2 czerwca 2020
ok. 1 minuta czytania

– „Góra dół góra dół” jest numerem o tym, że bywa różnie – wyjaśniają członkowie Rasmentalism. – Z dziewczynami i z nami. Z tym co siedzi w naszych głowach też. Mimo to, z trzech – wydawałoby się – innych pokoleniowo perspektyw, udało nam się znaleźć wspólny mianownik. Totalnie ponad skalą naszych oczekiwań. Pezet i schafter w jednym numerze na naszej płycie, „wszystko dobrze”.

Z powodu pandemii koronawirusa, izolacji i globalnego zatrzymania czasu, preorder albumu „Geniusz” wskoczył na podium kategorii „Najdłuższe preordery na rynku muzycznym”, ale wydaje się, że już nic nas nie zatrzyma. Premiera płyty zaplanowana jest na 19 czerwca.

– Kolejne wypuszczane przez nas single nie przez przypadek są z różnych światów – tłumaczą twórcy. – Bo ta płyta jest trochę o różnych światach, o wyobrażeniach, o przeżyciach realnych i o przeżyciach odczepionych od rzeczywistości. O próbie sprostania jakimś normom, które nie do końca wiadomo, czy są spoko. Bo nikt nie wie, co jest spoko. Ale wszyscy za tym biegamy i próbujemy być tymi GENIUSZAMI. Zmieścić się w konwencji, ale być ponad średnią. To prawdopodobnie najbardziej dorosły, wnikliwy, szczery, ale przy tym przyswajalny, luźny i lekkostrawny komentarz muzyczny na jaki nas stać w tym momencie.