Rebel Wilson będzie kotem z Taylor Swift

19 listopada 2018
ok. 1 minuta czytania

„Koty” to musical Andrew Lloyda Webbera z 1981 roku. Teksty piosenek napisał Trevor Nunn wykorzystując wiersze T.S. Eliota, pochodzące głównie z tomu poezji „Old Possum’s Book of Practical Cats”. Najpierw musical wystawiono na West Endzie, a następnie na Broadwayu. Spektakl londyński grano przez 21 lat, nowojorski 18 lat. Niedawno pojawiły się odświeżone wersje musicalu na obu scenach. W Polsce spektakl pokazywał Teatr Muzyczny „Roma”.

W musicalu zagrają Taylor Swift, Jennifer Hudson (Grizabella), James Corden oraz Ian McKellen i Laurie Davidson. Idris Elba zagra czarny charakter, czyli kota o imieniu Macavity (w polskiej wersji nazywał się Makiavel). Judi Dench zagra kocicę Deutronomy. Rebel Wilson sportretuje kota o imieniu Jennyanydots (Plameczka Pac), który znany jest z tego ze przez cały dzień poszukuje ciepłych i słonecznych miejsc gdzie może spać i się wygrzewać.

Za reżyserię odpowiada Tom Hooper, który ma na koncie filmy „Jak zostać królem” czy „Dziewczyna z portretu”. Scenariusz napisał Lee Hall. Zdjęcia powinny zacząć się w listopadzie.

Rebel Wilson zagrał ostatnio w komedii romantycznej „Isn’t It Romantic”.