Red Box w Krakowie za rok

31 marca 2020
ok. 2 minut czytania

– W związku z zawieszeniem funkcjonowania instytucji kultury – teatrów, oper, filharmonii, muzeów i kin, uprzejmie informujemy, że planowany na dzień 29 marca 2020 koncert grupy Red Box w krakowskim Teatrze Variete zostaje przeniesiony na 27 marca 2021 roku – czytamy w komunikacie organizatora. – Oczywiście bilety zachowują ważność. Jeśli nie będzie Państwu odpowiadać nowa data koncertu, bilety będzie można zwracać w punktach zakupu.

Grupa Red Box powstała na początku lat 80. i wielokrotnie podbiła światowe listy przebojów utworami takimi jak „Lean on Me”, „Chenko” oraz „For America”.

Grupa może się pochwalić sprzedanymi w milionach egzemplarzy albumami „The Circle and the Square” (1985) oraz „Motive” (1990). Red Box podbili ponownie serca polskich fanów po 20 latach wydanym w 2011 roku albumem „Plenty”. W 2019 grupa wydała swój najnowszy album – „Chase the Setting Sun”.

Red Box po raz pierwszy zdobył uznanie w latach 80. ubiegłego wieku dzięki takim światowym przebojom jak: „Lean On Me”, „For America” czy szczególnie doceniony w Polsce „Chenko”. Ich ambitny i eklektyczny debiutancki album „The Circle and the Square” zwracał uwagę dzięki wprowadzeniu światowych smaków do środowiska muzyki pop. Od tego czasu zyskał status albumu kultowego.

Grupa ma na koncie trzy albumy: „The Circle& The Square”, „Motive” i nagrany po reaktywacji „Plenty”. W nowej odsłonie zespołu mniej obecne są znane ze wcześniejszych utworów stare automaty perkusyjne i syntezatory, a bardziej słyszalne są naturalne brzmienia.

Po sukcesach w latach osiemdziesiątych przyszedł czas na kolejne. Zespół powrócił w 2011 roku z nową płytą „Plenty”, która odniosła niezwykły sukces w Wielkiej Brytanii, Europie, a zwłaszcza w Polsce!

Single „The Sign” i „Hurricane” z najnowszego albumu dotarły na sam szczyt listy przebojów Programu 3, co świadczy o wysokiej popularności Red Box w kraju nad Wisłą.

Na czele zespołu stoi niezmiennie wokalista i autor piosenek Simon Toulson-Clarke. Można go przypisać, wraz z Talk Talk, The Waterboys, Scritti Pollitti, The The i Aztec Camera, do całej fali brytyjskich, wyrastających z punkowej rewolty zespołów będących artystycznym wehikułem dla wyrazistych, śpiewających liderów.

Simon należy do twórców, którzy spotykają się ze słuchaczami tylko wtedy, gdy mają im coś ważnego do przekazania.

W 2017 roku Red Box podpisał kontrakt z weteranem branży, Ianem Ramage dla BMG Music Rights, dzięki któremu 13 września 2019 roku ukazał się długo oczekiwany album „Chase The Setting Sun”.

Album i trasa koncertowa pod tym samym tytułem – „Chase The Setting Sun” pokazuje, że grupa zatoczyła pełne koło, łącząc swoje bardzo indywidualne brzmienie z echami swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości rzuconej w tygiel, dając tym samym wspaniały efekt w postaci ponadczasowej muzyki.