Reedycja \”Masz i pomyśl\” WWO. 20 lat legendy polskiego hip-hopu

7 września 2020
ok. 1 minuta czytania

Płyta wydana zostanie w numerowanej wersji kolekcjonerskiej (1000 szt.) na dwóch 180-gramowych czarnych krążkach. Poligrafię rocznicowego album przygotował Janek Bersz, który dwadzieścia lat temu zaprojektował okładkę pierwszego wydania albumu \”Masz i pomyśl\”.

Na albumie znalazły się utwory do dziś uznawane za podwaliny rodzimego rapu: \”Obejrzyj sobie wiadomości\” – pierwszy singiel opublikowany w sierpniu 2000 roku zapowiadający album, kultowy dziś \”Jeszcze będzie czas\”, do którego w nieistniejącym już klubie Lokomotywa powstał teledysk czy \”W witrynach odbicia\”.

Oprócz Sokoła i Jędkera album produkowali między innymi legendarny DJ 600V, za chwile debiutujący kultowym producenckim albumem Waco, a także Kuba O, występujący dziś pod pseudonimem ₪ – producent kolektywu Hewra. Na albumie zagościli między innymi reprezentanci macierzystego Zip Składu (Pono, Fu, Felipe, Koras i Mieron), Molesty (Włodi i Pele) oraz JWP (Kosi).

Na pytanie, czy coś zmieniłbyś dziś w materiale po 20 latach Sokół powiedział: \”Nie, to nie ma sensu. Ta surowość jest dziś wiele warta, tak już się nie nagrywa.\” Jędker dodaje \”A niby dlaczego? Tam jest przecież to co miałem 20 lat temu w głowie.\”

Premiera albumu winylowego \”Masz i pomyśl\” już 30 października 2020. Winylowy album można już zamawiać na stronie Prosto.

Płyta dostępna jest również na dwupłytowym wydawnictwie CD oraz w serwisach cyfrowych.