Retroseksualne Happy Pills

2 marca 2010
ok. 1 minuta czytania

Zespół istniał w latach 1993-2002. Nagrał 4 płyty, zagrał kilkadziesiąt koncertów. Należał do pionierów alternatywnego gitarowego grania w Polsce. Wrócił w 2009 roku.

Do muzyków grających wcześniej w HP dołączyli: nowa wokalistka Natalia Fiedorczuk (znana także z Orchid oraz solowego projektu Nathalie And The Loners) i gitarzysta Sławek Mizerkiewicz (wcześniej Pidżama Porno), który był producentem większości płyt Happy Pills.

Na płycie „Retrosexual” znajduje się 15 nagrań – 10 piosenek oraz 5 utworów instrumentalnych. W utworze „EAD” pojawiają się dźwięki zagrane przez muzyków The Pixies – gitarzystę Joey Santiago i perkusistę Davida Loveringa. Materiał powstawał od lata 2008 do lata 2009. Muzyka jest dziełem zespołu, teksty napisała natomiast Fiedorczuk. Producentami są Mariusz Szypura i Sławomir Mizerkiewicz. Mastering został wykonany przez Jacka Gawłowskiego w JG Master Lab.

Tytuł dzieła pochodzi od jednego z numerów. – „Retrosexual” to piosenka opowiadająca o filmowym romansie w starym stylu – wyjaśnia wokalistka. – Ostatni wers refrenu (Maybe not today maybe not tomorrow but soon, and for the rest of your life) to cytat z „Casablanki”, filmu który wprawdzie niezbyt lubię, ale oddaje temat celuloidowo-papierowych obietnic.

Obecnie Happy Pills tworzą: Natalia Fiedorczuk (śpiew), Krzysztof Kochanowski (gitara, śpiew), Mariusz Szypura (gitara), Sławek Mizerkiewicz (gitara), Jacek Kąkolewski (bas) i Piotr Kończal (perkusja).

Poprzednie regularne wydawnictwa formacji to „Smile” z 2001 roku. Dyskografię uzupełnia kompilacja „17 Songs” z 2006.